Komunismus....

31. května 2010 v 21:22 | werusikk |  Témata týdne
Tak tak brouzdám po netu a nevim co dělat a jako dycky si až na poslední chvilku vzpomenu na téma týdne :)). Konečně trochu zábavy :)). No vona to zas až tak zábava neni, ale alespoň se trochu zabavim ;). No tak téma týdne je komunismus. Skusim tu něco skloubit z wiki (wikipedia) a z mích zkušeností, kterých fakt moc nebude xD. Vlastně vim jen, že byty byly zadara a bylo hooodně málo zboží. Jo a ještě že všichni musili pracovat a ten kdo nemakal šel do lochu :D.
Jo a ještě vim že komunismus (jako strana) je levice xD. Jo a zbytek je z wiki xD.
Něco o komunismu :))
Revoluční levice získala trvaleji moc poprvé v listopadu 1917 v Rusku pod vedením V. I. Lenina. Ve dvacátých letech minulého století se z většiny evropských sociálně demokratických stran oddělily radikální frakce, které se přejmenovaly na komunistické strany. Tyto strany byly pod přímým vlivem Moskvy. Po druhé světové válce se komunismus prosadil i v mnoha jiných zemích včetně Československa, kde komunisté vládli od února 1948 do konce roku 1989. Většina komunistických režimů se zhroutila roku 1989 nebo brzy po něm, dodnes však existují v ČLR a několika dalších zemích. Komunistické režimy sice často přinesly sociální jistoty a vzdělání širokým vrstvám obyvatelstva, nebyly však schopny ekonomicky a technologicky konkurovat vyspělým západním demokraciím a připravily o život desítky milionů lidí. Česká republika považuje komunistický režim a jeho propagaci za protiprávní.

No tak to by mohlo stačit ne? :)) Možná že přidam pak i nějaká videjka :)). Teda pokud je najdu xD
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Shara Shara | E-mail | Web | 1. června 2010 v 23:18 | Reagovat

Díky, že můžu dál pokračovat v soutěžži, avatár a banner odezvdám co nejdřív.

Jinak by to byl celkem dobrý článek, pokud bys to nekopírovala z wikipedie (odpusťmi kritiku). A ještě jednou díky.

2 Shara Shara | E-mail | Web | 4. června 2010 v 14:54 | Reagovat

Ahoj, odeslala jsem ti na email ty avátárky, banner dorazí později, tak to prosím zveřejni a ohodnoť, díky :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Ahojky :) Doufám, že se vám na mém blogu líbilo ;) a také doufám, že se sem někdy ještě podíváte :). POkud vám tu něco schází stačí napsat. Ráda přidám ;). Pokud chceš být sb tak musíš semka na blog nejen chodit, ale psát i něco jiného než obíhám atd. Tak se mějteee ;)

Blog na kterém jsem spoluadminkou: